Chełm rusza z realizacją Budżetu Obywatelskiego

Chełm rusza z realizacją Budżetu Obywatelskiego

Miasto Chełm ogłosiło pierwsze przetargi na projekty wybrane do realizacji przez mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na pierwszy ogień idą projekty osiedlowe: plac zabaw “Mały dziecięcy raj pod kasztanem” na osiedlu Słoneczne oraz Siłownia Zewnętrzna Street Workout na terenie Szkole Podstawowej nr 8, a także projekt ogólnomiejski – Plac Street Workout w Parku Miejskim, który powstanie nieopodal istniejącej już siłowni zewnętrznej w okolicy mostu na rzece Uherce.

Zakres pierwszego z zadań obejmuje opracowanie projektu zagospodarowania terenu oraz dostawę i montaż urządzeń. Na plac zabaw, który powstanie w okolicy kompleksu boisk, składać się będą m.in. zadaszone wieżyczki, pomosty, drabinki, urządzenia gimnastyczne, piaskownica, a także elementy małej architektury, tj. ławki czy stojak na rowery.

Place Street Workout, zarówno te na os. Kościuszki, jak i w Parku, składać się będą natomiast z umieszczonych na różnych wysokościach drążków do ćwiczeń, ławek skośnych, kółek gimnastycznych, poręczy, drabinek oraz mostków.

Nad zadaniami wybranymi przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego pracuje również Departament Komunalny, który w II kwartale ogłosi przetarg na realizację zadania z os. Cementowania. Zakłada on instalację pojemników na psie nieczystości.

Departament Edukacji i Sportu przygotował wniosek o dokonanie zmian w planie zamówień publicznych w celu sfinansowania ogólnomiejskiego projektu MINDFULNESS dla opiekunów młodzieży – ośmiotygodniowy kurs MBSR. Planowano wszczęcie procedury i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację tego zadania, a samą organizację kursu na maj/czerwiec br. Jednak po uzgodnieniu z pomysłodawcami projektu przełożono jego realizację na wrzesień/październik.

O pracach związanych z realizacją kolejnych zadań wybranych przez mieszkańców będziemy informować na bieżąco.