Od ubiegłego tygodnia można zgłaszać kandydatury do honorowego tytułu Chełmianina Roku 2020. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 grudnia 2021 roku. Tytuł ten jest przyznawany osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością zawodową, społeczną, zaangażowanym działaniem na rzecz innych.Czytaj więcej →

Zmarł Stanisław Koguciuk jeden z ostatnich autentycznych twórców ludowych. Urodził się 1 maja 1933 r. w małej wsi Jankowce, w powiecie Luboml na Wołyniu. W 1945 r. w wyniku akcji repatriacyjnej, wraz z rodzicami i starszym bratem przyjechał do wsi Pławanice w gminie Kamień, w powiecie Chełm na Lubelszczyźnie, gdzieCzytaj więcej →

Rozgrywane w stolicy Serbii zapaśnicze MŚ U-23 przejdą do historii polskich zapasów za sprawą Angeliny Łysak. Zawodniczka Cementu Gryfa Chełm jest bowiem pierwszą Polką, która wywalczyła tytuł MŚ U-23 w kobiecych zapasach. Do tej pory w dorobku mieliśmy jeden medal młodzieżowego czempionatu, zdobyty w 2019 roku przez Natalię Strzałkę terazCzytaj więcej →

Reprezentant Cementu Gryfa Chełm Szymon Szymonowicz został trzecim zawodnikiem świata podczas rozgrywanych Mistrzostw Świata U-23 w stylu klasycznym! Szymon w pojedynku o trzecie miejsce, w kategorii GR 87 kg, przy prowadzeniu 5:2 wygrał przez kontuzję przeciwnika z reprezentantem Finlandii Markus Tapani Sihtolą i zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata.Czytaj więcej →

W dniach 5-7 listopada w Miejskiej Hali Sportowej odbędzie się European Teqball Tour Józef Bem Chełm Trophy! Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Debel i Debel Mieszany. Teqball to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie, polegający na grze przypominającej połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego na dedykowanym stoleCzytaj więcej →

W Dniu Edukacji Narodowej w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość otworzyła Przewodnicząca Zarządu UTW Pani Elżbieta Dziedzicka. Słowa przywitania do zgromadzonych seniorów wygłosił następnie Prezes Chełmskiego Towarzystwa Naukowego Pan Zygmunt Gardziński. Nie zabrakło tego dnia wspólnie odśpiewanego uroczystego Gaudeamus Igitur.Czytaj więcej →

Kilkanaście dni temu ukazała się Deklaracja Środowiskowa, którą firma CEMEX wydaje corocznie w związku z uczestnictwem w systemie EMAS. CEMEX opisał w Deklaracji zarówno podjęte, jak i planowane działania, które mają na celu ograniczenie negatywnego oraz wzmocnienie pozytywnego wpływu swojej działalności na środowisko. EMAS to prestiżowy unijny system ekozarządzania i audytu,Czytaj więcej →

W minioną sobotę do Chełma zjechały piłkarskie zespoły w kategorii U-11 by rozegrać Finałowy Turniej Wolności. Emocji oraz atrakcji było mnóstwo, a młode piłkarki i młodzi piłkarze dali z siebie wszystko. Na najwyższym stopniu podium stanęli gracze Barca Academy, natomiast dwie kolejne lokaty zajęli młodzi piłkarze Górnika Łęczna. Wielkie gratulacje!Czytaj więcej →

Życiowy sukces na norweskich matach odniosła Katarzyna Krawczyk. W małym finale seniorskich MŚ w zapasach pewnie zwyciężyła (7:1) ósmą zawodniczkę ostatnich igrzysk olimpijskich, reprezentantkę Ekwadoru, Luisa Melendres i zdobyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata!Czytaj więcej →