Pochodząca z Dubienki, a mieszkająca od wielu lat w Anglii, Amanda Lepusińska ponownie przypomina o swoim wokalnym talencie. Już w najbliższą sobotę, 1 października, o godzinie 20:00 (21:00 – czasu polskiego) na antenie angielskiej telewizji iTV będziemy ją mogli zobaczyć w programie THE VOICE UK!Czytaj więcej →

W Google Campus for Startups w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursów „Geniallne Miejsca” oraz GEEK, na który zaproszone były najlepsze drużyny z całej Polski. W kategorii szkół ponadpodstawowych w konkursie „Geniallne Miejsca”, najlepszą grą okazał się „Geniallny Chełm”.Czytaj więcej →

Na matach stolicy  Serbii gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Seniorek  wspaniały sukces osiągnęła reprezentantka „Cementu – Gryfa” Chełm, aktualna Mistrzyni Świata Młodzieżowców Anhelina Lysak. Walcząc w olimpijskiej kategorii wagowej do 57 kg w znakomitym stylu zdobyła brązowy medal w światowym czempionacie. Czytaj więcej →

W dniach 6-10.09.2022 r. PANS w Chełmie kolejny raz gościła pilotów Samolotowej Kadry Narodowej. Na lotnisku w Depułtyczach Królewskich rozegrane zostały 12. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski, zorganizowane przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Aeroklub Polski, a współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.Czytaj więcej →

Chełm został laureatem konkursu „Gmina przyjazna Seniorom” w kategorii gmina powyżej 35 tys. mieszkańców. Konkurs został ogłoszony przez Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się dziś w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas „Wojewódzkiego Dnia Rodzin”.Czytaj więcej →

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2021 rok w kategorii Instytucja! Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznawany jest od 1999 roku w trzech kategoriach: osobie, firmie i instytucji za szczególny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jej granicami. O wyborze nominowanych i laureatów decyduje kapituła pod  przewodnictwem Marszałka Województwa Lubelskiego.Czytaj więcej →

Polski Związek Zapaśniczy zatwierdził skład reprezentacji Polski Juniorek /18-20 lat/, która  w dniach 17-21.08 będzie reprezentowała nasz kraj  podczas Mistrzostw Świata Juniorek w Bułgarii. Najlepsze młode zapaśniczki ze wszystkich kontynentów swoje zmagania o światowy czempionat stoczą w  stolicy i jednocześnie największym mieście Bułgarii – Sofii.  Barw Polski w kategorii doCzytaj więcej →

Iwona Panas z chełmskiej policji podjęła kolejne wyzwanie. 31 lipca wystartowała w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego i rozgrywanych podczas tego wyścigu Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Swój wyścig zakończyła sukcesem i stanęła na podium. Wśród kobiet wywalczyła trzecie miejsce!Czytaj więcej →