Krasnystaw w tym roku bez Chmielaków

Krasnystaw w tym roku bez Chmielaków

Chmielaki Krasnostawskie – największa i najstarsza impreza piwna w Polsce w tym roku odbędą się w innej niż dotychczas, znanej wszystkim od lat festiwalowej formie. O zmianach w konwencji święta piwowarów, związanych oczywiście z profilaktyką COVID-19, poinformował, w imieniu organizatorów, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

„Stosownie do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie uczestników wydarzenia, z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy w dotychczasowej, festiwalowej formule. Chmielaki Krasnostawskie to największa i najstarsza impreza piwna w Polsce, a ich jubileusz zasługuje na wspaniałą oprawę i możliwość przyjazdu tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy. Jesteśmy pewni, że wielu z Państwa chciałoby, w tym Jubileuszowym roku, odwiedzić nasze Miasto. Jednak sytuacja, jaka wystąpiła w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, wprowadziła szereg ograniczeń i spowodowała, że zorganizowanie Chmielaków w dotychczasowej formie stało się niemożliwe.”- napisał burmistrz.

Uroczyste obchody Jubileuszu zostały przełożone na 2021 rok, wtedy właśnie miasto planuje świętować 50-lecie Chmielaków.

„W imieniu Organizatorów, zapewniamy jednak, że jeszcze w tym roku odbędą się wydarzenia, które rozpoczną fetowanie Jubileuszu 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich. Na finał wydarzenia zapraszamy w dniach 20-22 sierpnia 2021 r.”- dodał Kościuk.

O planowanych imprezach, które rozpoczną obchody Jubileuszu w tym roku, będziemy Państwa informowali na bieżąco.