Siatkówka wraca do Chełma!

Siatkówka wraca do Chełma!

Prezesi i przedstawiciele klubów KS Arka i Tempo Chełm, w towarzystwie II zastępcy Prezydenta Miasta Chełm Doroty Cieślik, ogłosili dziś na specjalnej konferencji prasowej, że drugoligowa siatkówka wróci niebawem do naszego miasta.

Arka i Tempo nawiązały współpracę, na mocy której zespół seniorów pod nazwą “KS Arka Tempo Chełm” będzie występował w II lidze piłki siatkowej. Klub Tempo zajmie się natomiast szkoleniem młodzieży, która następnie zasilać będzie szeregi seniorskiego zespołu Arki.

„Chcemy, aby Chełm stał się miastem żyjącym sportem. Warto również pamiętać, że siatkówka to bardzo popularna dyscyplina w całym kraju. Jesteśmy przekonani, że mecze Arki, która już we wrześniu rozpoczyna sezon, przyciągną rzeszę widzów na trybuny naszej, niewykorzystującej dotąd w pełni swojego potencjału, Miejskiej Hali Sportowej”- deklaruje Prezydent Jakub Banaszek.

“Chcemy zbudować zespół, który realnie włączy się do walki o pierwszą szóstkę w tabeli drugiej ligi, a w przyszłości o awans do pierwszej ligi. Chełm ma ku temu wszelkie możliwości” – powiedział natomiast Gabriel Wlaź, prezes klubu KS Arka.

Wiceprezydent Dorota Cieślik podkreśliła, że siatkówka na wysokim poziomie z pewnością podniesie rangę naszego miasta, a UM będzie wspierał poczynania nowego zespołu, który pojawił się na sportowej mapie Chełma.