Piloci PWSZ Mistrzami Polski!

Piloci PWSZ Mistrzami Polski!

W dniach 5-8 sierpnia 2020 roku na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego odbyły się 49. Samolotowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz 63. Samolotowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Udział wzięło w nich 26. zawodników, w tym aż 7. reprezentujących Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Byli to: Bartosz Brzeziński, Damian Czak, Paweł Woźniak, Piotr Cierniak, Patryk Gąsior Agnieszka Dec i Konrad Partyka.

Impreza ta zakończyła sezon latania precyzyjnego 2020. Po Mistrzostwach Polski wyłoniono ranking pucharowy. W Pucharze Polski 2020 znalazło się aż 7 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie! Niestety, błąd organizacyjny sprawił, że Konrad Partyka we wszystkich dokumentach z Mistrzostw Polski figuruje jako reprezentant Aeroklubu Lubelskiego. W Pucharze Polski błąd z Łososiny został poprawiony i Konrad występował również jako zawodnik Uczelni.

Oto wyniki:
Mistrzowie Polski Juniorów:
Miejsce I – Damian Czak, PWSZ Chełm.
Miejsce II – Konrad Partyka, Aeroklub Lubelski/PWSZ Chełm.
Miejsce III – Artur Wszołek, Aeroklub Podhalański.

Mistrzowie Polski Juniorów w lądowaniach:
Miejsce I – Patryk Gąsior oraz Damian Czak z takim samym wynikiem 20 pkt.

Mistrzowie Polski Seniorów:
Miejsce I – Bolesław Radomski, Aeroklub Pomorski.
Miejsce II – Marcin Chrząszcz, Aeroklub Wrocławski.
Miejsce III – Marcin Skalik, Aeroklub Częstochowski.

Nasi zawodnicy podziękowali Centrum Lotniczemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie za umożliwienie reprezentowania Uczelni w zawodach, wsparcie finansowo-organizacyjne oraz pokładane w nich zaufanie i wiarę. Dziękują również Aeroklubowi Polskiemu i Podhalańskiemu za zorganizowanie zawodów, sędziom, całej obsłudze zawodów i Komisji Samolotowej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!