Młodzi chełmscy tancerze ćwierćfinalistami Mistrzostw Świata

Młodzi chełmscy tancerze ćwierćfinalistami Mistrzostw Świata

Miniony weekend był wyjątkową ucztą duchową dla miłośników tańca towarzyskiego. W Radomiu podczas Freedom Dance Cup oraz WDC AL World Cup Ballroom & Latin for All Age Groups, podziwiać można było prawdziwą plejadę tanecznych gwiazd. Sezon taneczny znakomicie rozpoczęła chełmska para- Patrycja Koziej i Jakub Ungert z KTT Takt, która została ćwierćfinalistami Mistrzostw i Pucharu Świata w tańcu towarzyskim!

Do tanecznych zmagań przystąpiło w Radomiu ponad 560 par przybyłych z całego świata. Turniej swoją obecnością zaszczycili również sędziowie z różnych krańców naszego globu: Anglii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Polski, Rosji, Białorusi, Szwecji i Ukrainy. Nasi „Taktowicze” w tej prestiżowej imprezie zaprezentowali swoje umiejętności w obu stylach tanecznych – zarówno w Mistrzostwach Świata jak i Pucharze Świata. Jakub i Patrycja, rywalizując w kategorii 14 – 15 lat z najlepszymi obecnie parami na świecie w swojej kategorii wiekowej, awansowali aż do ćwierćfinału turnieju w obu stylach.

Trenerami naszej eksportowej pary są: Łukasz Pawlak, Michał Łokiński, Wojciech Rozwałka, Grzegorz Zmokły, Magdalena Abramowicz oraz Michał Miniewicz, który zorganizował młodym tancerzom taneczne warsztaty.

Gratulujemy!