Galeria Chełm zaprasza miłośników zwierząt

Galeria Chełm zaprasza miłośników zwierząt

W najbliższą sobotę, 9 października, w godzinach 12.00 – 17.00 Galeria Chełm zaprasza wszystkich miłośników zwierząt na swój coroczny piknik z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Impreza zorganizowana zostanie razem z Chełmskim Schroniskiem Dla Zwierząt oraz Fundacją Dla Zwierząt „Szczęśliwy Los” przy pomocy i zaangażowaniu chełmskiego MOSiR-u. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek.

Imprezę rozpoczniemy w południe pogadanką na temat codziennej działalności Chełmskiego Schroniska Dla Zwierząt oraz Fundacji, a potem uczestnicy festynu będą mieli szansę porozmawiać z lekarzem weterynarii Karolem Żelechowskim na temat zasad dbania o zdrowie zwierząt. Na 13.00 zaplanowaliśmy start występów artystycznych oraz konkurs dla dzieci z wiedzy o zwierzętach. O 14.00 rozpocznie się natomiast pokaz psów służb mundurowych, a pół godziny później o animacje dla dzieci, tatuaże brokatowe i inne atrakcje zadba Animacje Zabaw „Evita”. O 15.00 zaplanowaliśmy konkursy i rywalizacje sportowe z instruktorką fitness Pauliną Jagiełło oraz trenerem personalnym Bartoszem Przybyłem z Fabryki Sportu. Pół godziny później chełmscy ratownicy medyczni zaprezentują pokaz udzielania pierwszej pomocy, a o 16.00 – grand finale czyli konkurs na najsympatyczniejszego Pupila „Dnia Zwierzaka 2021” oraz rozstrzygnięcie naszego konkursu na fotografię wraz z Państwa zwierzakiem w Galerii Chełm.

Wśród atrakcji dodatkowych pojawią się: dmuchany zamek i stoisko z przekąskami, zapoznanie z koniem Bałaganem ze Stajni w Sadzie oraz pokaz wozu i sprzętu strażackiego.

Podczas trwania pikniku pracownicy i wolontariuszami Chełmskiego Schroniska Dla Zwierząt zbierać będą datki na karmę, koce, obroże, itp. dla podopiecznych schroniska, a zainteresowane adopcją zwierząt osoby znajdą specjalną gablotkę z ofertami adopcji.

Jeszcze do najbliższej soboty, w specjalnie przygotowanym ekspozyturze usytuowanym przy wejściu do Galerii Obok Lidla, możecie Państwo zostawiać artykuły potrzebne podopiecznym Chełmskiego Schroniska Dla Zwierząt, w tym karmę, koce, kojce, itp. Zapraszamy.

Galeria Chełm jest na co dzień miejscem przyjaznym dla wszystkich czworonogów, z którymi swobodnie można zaplanować zakupy w naszych sklepach. Na milusińskich czekają też specjalne poidełka oraz pojemniki na odchody.

Serdecznie zapraszamy.