Fantastyczny występ chełmskich karateków na ME

Fantastyczny występ chełmskich karateków na ME

Trzydzieste czwarte Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin za nami. Ponad 600 zawodników z 22 państw rywalizowało 13 i 14 listopada na matach w Katowicach. Wśród najlepszych zawodników Europy obecni byli również i wojownicy z ChSKK SATORI w składzie: sensei Wojciech Kłodnicki, senpai Rozalia Bielak, Mateusz Hurko, Fabian Nafalski, Dawid Wurszt, Oliwia Urbańska i Patrycja Mielniczuk. Najlepiej wypadła Rozalia Bielak zdobywając w swojej kategorii 3 miejsce i brązowy medal!

Fabian Nafalski i Oliwia Urbańska po swoich wygranych pierwszych walkach w kolejnej poprzez werdykt sędziów odpadli z turnieju. Pozostali reprezentanci również walczyli bardzo dobrze, lecz mimo wielkiego zaangażowania w pojedynek nie udało się wygrać. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie i był zdominowany przez zawodników z Rosji.

Występ naszych zawodników śmiało można zaliczyć do udanych, gdyż ich podejście do walki i duch kyokushin był bardzo widoczny i godnie reprezentowali Klub podczas tych zawodów. W roli sędziego asystenta oraz sędziego maty na zawodach tak wysokiej rangi wystąpił sensei Bartłomiej Zakrzewski. Opiekunem i wsparciem mentalnym naszych zawodników była senpai Beata Nafalska.

Gratulujemy!