Dziennikarze z całego świata zachwyceni Lubelszczyzną

Dziennikarze z całego świata zachwyceni Lubelszczyzną

W niedzielę wieczorem zakończyła się 4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy „Media World Cup”. W sportowych zawodach, które były też okazją do zwiedzenia naszego regionu, udział wzięli dziennikarze z całego świata. Każdy z nich był zauroczony Lubelszczyzną, każdy deklarował, że tu wróci i opowie o niej w swoim kraju.

Poza rywalizacją sportową, dziennikarze z 19 krajów zwiedzili między innymi Lublin i Stare Miasto w Zamościu. Mieli też okazję sprawdzić się na najbardziej atrakcyjnych trasach rowerowych wokół Kazimierza Dolnego i na Roztoczu. Puchar Świata w wyścigu szosowym zdobyli Malani Schoh z Niemiec oraz Sjors Beukeboom z Holandii, w zawodach MTB triumfowali Ewelina Bojdzińska i Maciej Krysztoforski.

Wyścig MTB rozegrany został na trasie wokół Bochotnicy, która liczyła 16 kilometrów.

Wyścig szosowy wystartował punktualnie o 13.15 z Rynku Wielkiego w Zamościu. Prawie sześćdziesięcio kilometrowa trasa prowadziła przez Roztoczański Park Narodowy i Krasnobród. Pierwszy na metę po sprincie na ostatnich metrach, wjechał Sjors Beukeboom z Holandii, mistrz świata dziennikarzy z 2018 roku.

Wśród pań w wyścigu szosowym, triumfowała dziennikarka z Niemiec Melanii Schoch, która wyprzedziła Katarzynę Makowską oraz Greczynkę Alexandrę Petrogiannaki.

Ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagród dla zwycięzców odbyła się na scenie usytuowanej na Rynku Wielkim w Zamościu.

Najliczniejszą reprezentację stanowili dziennikarze z Chin, którzy już po raz czwarty uczestniczyli w Media World Cup.

– Jesteśmy zauroczeni tym co zobaczyliśmy na Lubelszczyźnie. Piękne miasta, przyroda, wspaniałe trasy do uprawiania kolarstwa, zarówno szosowego jak i górskiego – powiedział Luo Tongyu.

Wszyscy uczestnicy podkreślali bardzo wysoki poziom organizacyjny Media World Cup i bardzo sprawnie przeprowadzone zawody.

– Jestem już po raz drugi na tej imprezie. W imieniu wszystkich chciałbym szczególnie podziękować organizatorom Media World Cup oraz Panu Jarosławowi Stawiarskiemu Marszałkowi Województwa Lubelskiego, dzięki którym ta impreza była fantastyczna – powiedział Glen Gregoryze Stanów Zjednoczonych, rzecznik wszystkich zagranicznych uczestników imprezy.

W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 200 dziennikarz z 22 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii i Holandii.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Polskiej Fundacji Narodowej, Polskiej Organizacji Turystycznej, władz miasta Zamościa oraz zamojskiej policji i strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zamojskiego.

Wyniki wyścigów – MTB:

kobiety:
1. Ewelina Bojanowska Polska
2. Katarzyna Makowska Polska
3. Alexandra Petrogiannaki Grecja

mężczyźni:
1. Maciej Krysztoforski Polska
2. Leonardo Olmi Włochy
3. Nick De Rijcke Holandia

Wyniki wyścigów – szosa:

kobiety:
1. Melanie Schoch Niemcy
2. Katarzyna Makowska Polska
3. Alexandra Petrogiannaki Grecja

mężczyźni:
1. Sjors Beukeboom Holandia
2. Arkadiusz Wiśniewski Polska
3. Sebastian Grela Polska