Chełmskie zapaśniczki najlepsze w kraju

Chełmskie zapaśniczki najlepsze w kraju

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk, reprezentująca Cement Gryf Chełm, wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki w kraju! Pani Kasia nie straciła nawet jednego punktu technicznego, a w drodze po mistrzostwo pokonała wszystkie swoje przeciwniczki. Wicemistrzynią Polski została Anna Urbanowicz, a brązowe krążki wywalczyły Patrycja Dudek, Anna Król i Aleksandra Maziarczyk.

Reprezentantki MKS Cement-Gryf Chełm nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Zdobyły niedawno tytuł najlepszej drużyny kadetek /15-17 lat/ i juniorek /18-20 lat/. A teraz podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach. Z Dzierżoniowa, gdzie rozegrany został krajowy czempionat, wróciły z tytułem najlepszej drużyny w kraju. Mają też pięć medali w klasyfikacji indywidualnej.

Katarzyna Krawczyk to niekwestionowana gwiazda chełmskiego klubu i polskich zapasów, ale na uwagę zasługuje także fakt, że Wicemistrzynią Polski została Anna Urbanowicz. W decydującej walce o miano najlepszej zawodniczki uległa utytułowanej reprezentantce kraju, wielokrotnej medalistce Mistrzostw Świata i Europy, Natalii Strzałce.

Brązowe krążki wywalczyły Patrycja Dudek, Anna Król i Aleksandra Maziarczyk, a tuż za podium na piątym miejscu w kraju zawody ukończyły Katarzyna Jargieła, Monika Białach, Maria Świeczak, Beata Federowicz, Karina Konarska i Joanna Barabas.

Województwo lubelskie zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu w kraju.

Gratulujemy!