Chełmianka silniejsza przed sezonem!

Chełmianka silniejsza przed sezonem!

Kilka dni temu w Sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa z udziałem wiceprezydent Miasta Chełm Doroty Cieślik oraz władz, sztabu szkoleniowego i piłkarzy Chełmianki Chełm połączona z prezentacją drużyny.

Biało-Zieloni zakończyli przygotowania do sezonu i już za kilka dni zainaugurują rozgrywki w III lidze. Zespół został poważnie wzmocniony, ale – jak zapowiedział wiceprezes Chełmianki Piotr Stępień – wszystko wskazuje, że to nie koniec transferów.

Wśród 12 nowych zawodników, którzy wzmocnili przed sezonem Chełmiankę znaleźli się tak utytułowani i doświadczeni, jak Tomasz Brzyski, który przez wiele lat reprezentował barwy Legii Warszawa i Śląska Wrocław oraz znany z wielu występów w Ekstraklasie (Górnik Zabrze, Korona Kielce, Górnik Łęczna) Grzegorz Bonin.

Wiceprezydent Chełma skomentowała jedną z ostatnich decyzji władz klubu. „Wiemy, że na mecze w rundzie jesiennej kobiety i dzieci do 15. roku życia wejdą na stadion za darmo. To dobra inicjatywa, która z pewnością zachęci płeć piękną do odwiedzenia trybun i dopingowania zespołu” – powiedziała.

Pierwszy ligowy mecz Chełmianka rozegra w niedzielę 2 sierpnia. Jej rywalem będzie Wisła Sandomierz. Inauguracyjne spotkanie na własnym boisku Biało-Zieloni rozegrają 8 sierpnia z KS Wiązownica.

Życzymy powodzenia i awansu!