CEMEX z nagrodą od Fortune!

CEMEX z nagrodą od Fortune!

Związany z naszym miastem i regionem koncern CEMEX, po raz trzeci w historii, znalazł się w rankingu magazynu biznesowego FORTUNE „Change the World”. To prestiżowy ranking firm z całego świata, które pozytywnie wpływają na społeczeństwo poprzez działania wyrażone w ich strategii biznesowej. Wcześniej CEMEX znalazł się w rankingu FORTUNE w latach 2015 i 2017.

Społeczne modele biznesowe CEMEX zostały wyróżnione przez Amerykański magazyn FORTUNE.Jedną z uznanych inicjatyw CEMEX było szybkie wdrożenie rozwiązań, pozwalających sprostać aktualnym wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19. CEMEX uczestniczył w budowie mobilnych szpitali, dostarczając w rekordowym czasie dwóch tygodni na każdą placówkę bardzo trwałe prefabrykaty z antybakteryjnego betonu. Firma współpracowała z Meksykańskim Instytutem Ubezpieczeń Społecznych i z ponad 20 wielosektorowymi partnerami w Meksyku przy realizacji tego projektu. Inicjatywa zrealizowana w Meksyku będzie powtórzona w innych krajach, w których CEMEX prowadzi swoją działalność.

„To zaszczyt cieszyć się po raz kolejny uznaniem FORTUNE dla naszego zaangażowania na rzecz poprawy dobrostanu i jakości życia ludzi” – powiedział Fernando A. González, Prezes CEMEX. „Poprzez realizację naszego celu, jakim jest budowanie lepszej przyszłości oraz współpracę z naszymi udziałowcami, staramy się tworzyć innowacyjne rozwiązania, jednocześnie promując zrównoważone i trwałe rozwiązania budowlane”.

Co roku magazyn FORTUNE nominuje firmy w ramach rankingu. Preselekcja i ocena kandydatów odbywa się we współpracy z Shared Value Initiative – to globalna platforma dla organizacji poszukujących rozwiązań biznesowych w obszarze  wyzwań społecznych. Następnie zespół dziennikarzy z redakcji FORTUNE niezależnie weryfikuje każdego z kandydatów. Redakcja FORTUNE tworzy finalną listę firm oraz  ranking na podstawie raportów i analiz.

Celem rankingu FORTUNE „Change the World” jest ukazanie wpływu kapitalizmu na poprawę warunków życia ludzi poprzez identyfikację firm, które w ramach swojej strategii i działalności biznesowej wywarły istotny wpływ na społeczeństwo lub środowisko. FORTUNE uwzględnia cztery kryteria: wymierny wpływ społeczny, wyniki biznesowe, stopień innowacyjności i integrację.

Więcej informacji na temat listy „FORTUNE 2020 Change the World” znajduje się pod adresem:

https://fortune.com/change-the-world/

https://fortune.com/2020/09/21/covid-19-what-it-will-take-to-beat-coronavirus-pandemic-change-the-world/

Gratulujemy!