Browar Jagiełło ponownie doceniony

Browar Jagiełło ponownie doceniony

Z trzema medalami, złotym, srebrnym i brązowym, wrócił do Chełma z tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich Browar Jagiełło. Produkty browaru zdobyły uznanie jurorów „Konsumenckiego Konkursu Piw” w trzech kategoriach.

Najcenniejszy laur zdobyło piwo tzw. dolnej fermentacji. W kategorii „Piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11° Plato” bezkonkurencyjny okazał się Jagiełło Chmielak. W kategorii „Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11-12,9° Plato” Browar Jagiełło i jego Pilsner zajęli trzecie miejsce. Srebrny medal przypadł natomiast w kategorii „Piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16° Plato”, gdzie drugą pozycję zajął Jagiełło Vienna Lager.

Browar Jagiełło to rodzinny, regionalny browar, który znajduje się w Chełmie. Został założony w 1993 roku przez Lucjana i Grażynę Jagiełłów. Pasja piwowarska przeniosła się także na ich dzieci – Tomasza oraz Joannę – które wspólnie z rodzicami rozwijają i modernizują browar. Obecnie pracuje tam 25 osób, a dziennie produkuje się 20 000 litrów piwa.

Piwo w Browarze Jagiełło jest warzone pod okiem doświadczonych piwowarów. Powstaje z chmielu goryczkowego i aromatycznego – pochodzącego ze słynnych lubelskich upraw, a także ze słodów najwyższej jakości oraz z krystalicznie czystej wody. Wszystkie piwa powstają w 100% ze słodu, do produkcji nie są stosowane żadne surowce niesłodowane, takie jak jęczmień, czy kukurydza. Dzięki odpowiednio długiej fermentacji oraz leżakowaniu, które trwa nawet kilka miesięcy, piwa z Browaru Jagiełło wyróżniają się głębokim, intensywnym smakiem.

Gratulujemy!