Zamień odpady na roślinne okazy

Zamień odpady na roślinne okazy

Chełmskie Stowarzyszenie „Werwa” zaprasza mieszkańców Chełma do udziału w proekologicznej akcji „Zamień odpady na roślinne okazy”. Działania te możemy przeprowadzić dzięki wygranemu konkursowi w ramach Miasto Chełm i Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”. Akcja odbędzie się w dniach 7-9 października.

W ramach akcji za minimum 5 kilogramów tzw. elektrośmieci jedna uprawniona osoba będzie mogła otrzymać jeden talon na rośliny wartości 100 zł. Elektrośmieci do wielkości kuchenki mikrofalowej będzie można zostawiać w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5 w godz. 10:00-17:00 w czwartek i piątek oraz 10:00-13:00 w sobotę. Większe elektrośmieci będą przyjmowane bezpośrednio w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin 5a w godz. 7:00-16:00 w czwartek i piątek oraz w godz. 7:00-14:00 w sobotę. Za każdą sztukę większego urządzenia ważącego powyżej 5 kg będzie można otrzymać jeden talon, bez względu na jego wagę.

Liczba talonów jest ograniczona i trzeba się liczyć z tym, że pula wyczerpie się wcześniej niż w sobotę. Realizacja talonów w szkółce Wnukowie na ul. Metalowej 16 w terminie do 15 października.