Stypendium za makulaturę! Pomagamy w zbiórce chełmskiej parafii

Stypendium za makulaturę! Pomagamy w zbiórce chełmskiej parafii

Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej, pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kolejny rok z rzędu organizuje zbiórkę makulatury. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na finansowanie stypendiów dla zdolnych dzieci i młodzieży z uboższych rodzin chełmskiej parafii.

„Dla nas jest okazja do tego że robiąc dobry uczynek możemy też zatroszczyć się o uporządkowanie naszych biblioteczek, piwnic, strychów, klatek schodowych.  Mieszkają wśród nas również osoby starsze, które nie przeczytają tego ogłoszenia warto do nich zapukać poinformować i na klatkach schodowych w blokach postawić jakieś większe pudełka po napełnieniu ich, ktoś z mieszkańców mógłby przywieźć. Od nas zależy czy niewielkim wspólnym wysiłkiem będziemy mogli robić wielkie rzeczy dla drugiego.” – mówi ks. Andrzej Sternik, proboszcz chełmskiej parafii.

Rozpatrywaniem podań składanych do ks. proboszcza zajmuje się Komisja Charytatywna Rady Parafialnej we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas, który bezpośrednio zajmuje się wypłacaniem stypendiów.

Miejscem składania makulatury jest natomiast kontener usytuowany przy Ogrodzie Różańcowym. Makulaturę możemy przywozić codziennie w godzinach od 6.00 do 21.30 do czasu zamknięcia bram sanktuarium. Przy większej ilości, a przy braku pojazdu, możemy poprosić o przyjazd wolontariuszy autem parafialnym. Zgłoszenie składamy telefonicznie (82 565 24 74) lub osobiście w kancelarii bądź zakrystii.

Serdecznie prosimy o włączanie się w tę formę pomocy. Fundusz stypendialny trawa od stycznia 2017 r. Beneficjentami było wówczas 8 osób – dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież szkół średnich oraz studenci. Stypendia były w wysokości 150 i 200 zł. W roku kalendarzowym 2018 stypendium otrzymało 11 osób w takich samych kwotach.