Sto milionów złotych dla Chełma na eko-autobusy

Sto milionów złotych dla Chełma na eko-autobusy

Złożony do NFOŚiGW na początku stycznia przez Miasto Chełm wniosek o dofinansowanie zakupu taboru, napędzanych wodorem, autobusów komunikacji miejskiej został rozpatrzony pozytywnie. Oznacza to, że Chełm został beneficjentem programu “Zielony Transport Publiczny” i otrzymał ponad 100 milionów złotych na zakup nowych, zeroemisyjnych autobusów.

Dzięki temu na przestrzeni dwóch lat prawie w całości wymieniona zostanie dotychczasowa flota Chełmskich Linii Autobusowych na pojazdy napędzane wodorem. Dodatkowo, pod koniec roku tabor wzmocnią również niskoemisyjne Solarisy, o których pisaliśmy już wcześniej.

„To dla nas, nie boję się tego określenia, prawdziwy przełom cywilizacyjny. Będziemy również jednym z pierwszych miast, które praktycznie w całości realizować będzie transport publiczny z wykorzystaniem autobusów wodorowych”. – mówi Prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Przypomnijmy, że od 1 września obowiązywać ma jedna z przedwyborczych obietnic prezydenta dotycząca darmowego korzystania z miejskiej komunikacji.