Nadbużańskie Święto Pszczoły tym razem w Rudzie Hucie

Nadbużańskie Święto Pszczoły tym razem w Rudzie Hucie

Nie w Okszowie, ale na terenach należących do Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie, w najbliższy weekend odbędzie się 23 już edycja Nadbużańskiego Święta Pszczoły. Jedna z flagowych imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Chełmie odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca.

W imprezie, która na stałe wpisała się w kalendarz osób kochających tradycje i region, wezmą kolejny już raz udział pasjonaci pszczelarstwa, smakosze miodu i pszczelarze. Uczestnicy będą mogli skorzystać z degustacji potraw regionalnych przygotowane z wykorzystaniem miodu, poznać tajniki tego pięknego zawodu oraz zakupić produkty przygotowane przez wystawców. Pszczelarze staną do rywalizacji w konkursie na „Najlepszy Nadbużański Miód”, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotują dania na konkurs „Miód dobry na wszystko”, a uczestnikom imprezy czas umilać będą także – zespół Bokoryna, Teatr AZUMI, występ Zespołu Pieśni i Tańca “Okszowiacy”, występ Weroniki Jędruszak oraz Kapela Sawińska. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Malibu.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Lubelskiego, a jej współorganizatorami są: Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie, Wójt Gminy Ruda Huta oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.

Polecamy!