Z Dubienki na Eurowizję? Adrian Makar powalczy o Rotterdam!

Z Dubienki na Eurowizję? Adrian Makar powalczy o Rotterdam!

Poznaliśmy nazwiska osób, którzy staną w boju o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.  Wśród nich jest, związany z naszym regionem, laureat programu TVN „Mam Talent” i wychowanek Domu Dziecka w Dubience, Adrian Makar!

W tym roku wyjątkowo zmieniły się zasady wyboru reprezentanta naszego kraju, który weźmie udział w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Kandydat, który wystąpi już w maju w Rotterdamie, zostanie wybrany w eliminacjach w specjalnej edycji programu „Szansa na Sukces. Eurowizja 2020″. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane były do 13 stycznia, a zgłaszać mogły się wszystkie osoby, które ukończyły 16 rok życie i są obywatelami Polski.

W trzech specjalnych odcinkach „Szansy na Sukces” wystąpi aż 21 kandydatów, którzy zmierzą się o zaszczyt reprezentowania Polski. W każdym z tych odcinków jurorami będą Ci, którzy dobrze wiedzą, co znaczy wystąpić na scenie jako reprezentant Polski w tym konkursie. Na kanapach w programie „Szansa na Sukces” zasiądą i oceniać występy będą Michał Szpak, który reprezentował Polskę w 2016 roku, Cleo (2014) oraz Gromme (2018).

Uczestnicy, który zmierzą się w eliminacjach, wystąpią w trzech odcinkach, a pierwszy, do którego właśnie odbyły się nagrania, czekać będzie na widzów już 2 lutego. Adrian wystąpi w odcinku nr 3, który wyemitowany zostanie 15 lutego, a jego uczestnicy zaśpiewają przeboje zespołu The Beatles. Wyłonieni finaliści powalczą w finale, który emitowany będzie na żywo 23 lutego.

Przypomnijmy, że młody wokalista wygrał siódmą edycję programu “Mam talent” w 2014 roku wyśpiewując sobie zwycięstwo utworem “You Raise Me Up” z repertuaru Josha Grobana. Był wtedy 15-latkiem z domu dziecka w Dubience, obecnie uczy się w szkole wojskowej.

Przygoda Adriana ze śpiewaniem zaczęła się właśnie w domu dziecka. Chłopak zawsze przejawiał talent wokalny, lecz początkowo nie miał szansy rozwoju w tym kierunku. Wychowawcy wierząc w jego talent, zgłosili go do ogólnopolskiego “Konkursu Radosnych Serc”. Adrian wygrał ten konkurs i postanowił rozwijać swój śpiew na zajęciach muzycznych Gminnego Ośrodka Kultury, później przyszedł wspomniany sukces w „Mam Talent!”.

Adrian, trzymamy kciuki!