Szef Kuchni z Chełma z kolejnym sukcesem!

Szef Kuchni z Chełma z kolejnym sukcesem!

Renomowany przewodnik kulinarny „The World’s 50 Best Restaurants”, w swojej nowej kategorii „Discovery”, wyróżnił warszawską restaurację „Dyletanci”, w której szefem kuchni jest od samego początku chełmianin – Rafał Hreczaniuk. Lokal jest zaledwie jednym z pięciu miejsc w Polsce, które znalazło się w tym wyjątkowym projekcie.

„The Worlds 50 Best” to najbardziej prestiżowy ranking restauracji na świecie. Wśród wyróżnionych restauracji znalazły się tak słynne miejsca, jak: Geranium w Kopenhadze, El Celler de Can Roca w Gironie, Osteria Francescana w Modenie, czy Eleven Madison Park w Nowym Jorku. Nowy projekt „50 Best Discovery” koncentruje się na poszczególnych regionach świata, na restauracjach, barach, które pokazują światową jakość jedzenia, selekcji wina, koktajli czy podejścia do serwisu. „Dyletanci” zostali docenieni nie tylko ze względu na świetne jedzenie, ale również wyjątkową kartę win – największą w Polsce i jedną z największych w Europie.

„Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi widząc, że to ‚co’ i ‚jak’ robimy znajduje zrozumienie i podziw. Gratulujemy też pozostałym wyróżnionym polskim restauracjom!”- powiedział nam Rafał Hreczaniuk.

Rafał Hreczaniuk od kilku lat jest chefem kuchni w renomowanej warszawskiej restauracji „Dyletanci”, ale wcześniej zarządzał menu wielu europejskich restauracji. Chełmianie mogą pamiętać jego kartę, którą stworzył dla Restauracji „Kozak” i „Whisky Pub”.

Gratulujemy!