Rolnik na medal z Gminy Chełm

Rolnik na medal z Gminy Chełm

Radny Gminy Chełm Michał Sawicki wraz z małżonką Karoliną zostali laureatami konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020”. Do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zgłoszono 53 gospodarstwa rolne. Jury wybierało najlepszych rolników w czterech kategoriach konkur­sowych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo i sadownictwo.

Gospodarstwo państwa Sawickich z Józefina zwyciężyło w kategorii produkcja roślinna.  Zwycięstwo w konkursie p. Sawiccy zawdzięczają nie tylko uprawie roślinnej na areale 200 ha, ale przede wszystkim sposobowi w jaki tego dokonują. Od kilku już lat w gospodarstwie stosowana jest innowacyjna w Polsce, a wywodząca się z USA metoda pasowa, czyli strip till. Efektywność i  proekologiczny charakter tego typu upraw – skłonił nas do tego by zaangażować się w produkcję maszyn (agregatów) do tego typu uprawy pod marką „No Tiller” dedykowanych dla średnich i małych gospodarstw – mówi Michał Sawicki.

Młodzi rolnicy zostali wyróżnieni nie tylko zwycięstwem w konkursie, ale również tym, że Pani Karolina była starościną Dożynek Wojewódzkich w Bełżycach. I to właśnie tam usłyszała o konkursie do którego przystąpiła wraz z mężem.

Gratulujemy sukcesu!