Prezydent przyznał sportowe stypendia

Prezydent przyznał sportowe stypendia

Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek przyznał chełmskim sportowcom roczne stypendia za wybitne osiągnięcia w 2020 r. Wsparcie z magistratu otrzyma trzynastu chełmskich zawodników.

Komisja stypendialna zdecydowała wyróżnić:

Mikołaja Miszczuka – siatkarza UKS „Tempo” w Chełmie za zdobycie II miejsca na „Mistrzostwach Europy U-22” oraz I miejsca na „Mistrzostwach Polski Seniorów”.

Danielę Tkachuk – zawodniczkę MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP Juniorek w zapasach”.

Wiktorię Kamela – zawodniczkę MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie I miejsca w „XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach”.

Katarzynę Krawczyk – zawodniczkę MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP Seniorek”.

Monikę Dadas – zawodniczkę MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP Juniorek Młodszych w zapasach”.

Danutę Lisiewicz – zawodniczkę MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP Juniorek Młodszych w zapasach”.

Annę Król – zawodniczkę MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie I miejsca w „Młodzieżowych MP w zapasach” oraz III miejsca w „MP Seniorek w zapasach”.

Szymona Szymonowicza – zawodnika MKS „Cement-Gryf” Chełm za zdobycie II miejsca w „MP Seniorów w zapasach” oraz I miejsca w „MP Juniorów w zapasach”.

Łukasza Bańkę – lekkoatletę MKS „Agros” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP w Wielobojach i Sztafetach” w biegu sztafetowym 4×400 m mix w kategorii Senior.

Sylwię Ciupek – zawodniczkę MKS „Agros” Chełm za zdobycie II miejsca w „MP w Sztafetach i Wielobojach” w biegu sztafetowym 4×200 m oraz III miejsca w „Młodzieżowych MP” w biegu sztafetowym 4×100 m.

Izabelę Jastrząb – zawodniczkę MKS „Agros” Chełm za zdobycie II miejsca w „MP w Wielobojach i Sztafetach” w biegu rozstawnym 4×200 m w kategorii senior oraz III miejsca w „Młodzieżowych MP” w biegu rozstawnym 4×100 m w kategorii Senior.

Remigiusza Zazulę – zawodnika MKS „Agros” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP w Wielobojach i Sztafetach” w kategorii senior oraz III miejsca w „MP U18” w kategorii junior młodszy.

Paulinę Zielińską – zawodniczkę MKS „Agros” Chełm za zdobycie I miejsca w „MP Sztafet” w sztafecie 4×400 mix, II miejsca w „MP Sztafet” w sztafecie 4×200 m oraz III miejsca w „MP Sztafet” w sztafecie 4×100 m.

Sportowcom przyznano stypendia miesięczne w kwotach od 200 do 500 zł. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Chełm obowiązywać one będą przez 12 miesięcy.