Katarzyna Krawczyk piątą zawodniczką Europy!

Katarzyna Krawczyk piątą zawodniczką Europy!

Reprezentująca Cement Gryf Chełm Katarzyna Krawczyk zajęła piąte miejsce podczas, rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Rzymie, Mistrzostwach Europy w zapasach. Mimo rozgoryczenia brakiem medalu, w obliczu poważnej kontuzji barku i niemal rocznej przerwy w startach, wynik ten należy uznać za spory sukces.

Trzynastka nie zawsze musi być pechowa. Pokazała to trzynastego lutego w Rzymie Katarzyna Krawczyk. W czwartym dniu mistrzostw Europy polka zapaśniczka wdarła się do strefy medalowej, pokonując największe gwiazdy kategorii 53 kg.

Po losowaniu trudno było nie uwierzyć w pechową trzynastkę. W drabince Katarzyny Krawczyk największe gwiazdy. Na dodatek Polka startowała po rocznej przerwie, spowodowanej kontuzja barku. Rdzy jednak nie było. W pierwszej walce musiała się zmierzyć z Turczynką Zeynep Yetgill, którą pokonała po wyrównanej walce 3:1. W drugim starciu na drodze do pół finału stanęła utytułowana Greczynka Maria Prevolaraki. Po bardzo emocjonującej walce, Krawczyk wygrała 6:3.

Ogień ugasiła, nie bez trudu, dopiero w pół finale mistrzyni świata z 2017 roku Białorusinka Vanessa Kaladzińska. Potem Katarzyna uległa jeszcze swojej przeciwniczce w walce o brązowy medal i ostatecznie zajęła 5 miejsce w Europie, w kategorii do 53 kilogramów.  

Dla nas jesteś wielka, gratulujemy Kasiu i życzymy powodzenia w walce o Olimpiadę!

Źródło i foto: Polski Związek Zapaśniczy