Chełmski strażak ponownie Mistrzem Europy!

Aspirant Rafał Bereza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie został Mistrzem Europy strażaków. Pan Rafał wygrał w miniony weekend zawody w kategorii KZPT FCC, które odbywały się w Słowenii. Bereza powtórzył swój sukces sprzed roku, z Węgier, uzyskał drugi czas na świecie (1:14.93), bijąc tym samym rekord Europy…który do tej pory także należał do niego.

Mistrzostwa Europy odbyły się w miniony weekend w Słowenii, a strażak z Chełma od początku uchodziła za faworyta w walce o najwyższe miejsce podium. Chełmianin, jak zwykle, pokazał doskonałe przygotowanie do zawodów, a co się z tym wiąże również przygotowanie do codziennej służby. Wygrał zawody zdobywając tytuł Mistrza Europy. W zmaganiach wzięło udział prawie 200 najlepszych strażaków z poszczególnych komend z całej Europy.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku aspirant Bereza wygrał międzynarodowe zawody na Węgrzech i został najtwardszym z najtwardszych strażaków w Europie! W Bukfurdo nasz reprezentant triumfował w kategoriach FCC i TFA,  zwyciężył także w klasyfikacji Open. Kilka miesięcy później został także Mistrzem Polski.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!