Chełmianka trzecia na świecie!

Chełmianka trzecia na świecie!

Na matach stolicy  Serbii gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Seniorek  wspaniały sukces osiągnęła reprezentantka „Cementu – Gryfa” Chełm, aktualna Mistrzyni Świata Młodzieżowców Anhelina Lysak. Walcząc w olimpijskiej kategorii wagowej do 57 kg w znakomitym stylu zdobyła brązowy medal w światowym czempionacie. 

W drodze do medalu Anhelina pokonała przez położenie na łopatki groźną reprezentantkę Indii Saritę Sarita, następnie uległa Amerykance – Mistrzyni Olimpijskiej Helen Maroulis. W trzecim pojedynku przez tzw. przewagę techniczną pokonała reprezentantkę Kazachstanu Emmę Tessinę (10-0). W decydującej walce kto z brązowym medalem stanie na podium Anhelina pokonała reprezentantkę Mongolii Davaachineg Erkhembayar na punkty 10 – 6.

Jest to niewątpliwie największy sukces tej uzdolnionej zawodniczki, jej głównym celem w najbliższym czasie jest zakwalifikowanie się do największej i najstarszej imprezy na świecie tj. Igrzysk Olimpijskich, Paryż 2024. Biorąc pod uwagę jej talent i zaangażowanie w procesie szkoleniowym, ma ona duże szanse aby uczestniczyć w tym największym święcie sportowym i walczyć o ten najważniejszy medal dla każdego sportowca.

Gratulujemy!