Chełmianin w Master Chefie

Chełmianin w Master Chefie

Mieszkający w Pokrówce koło Chełma Jacek Żydok jest kolejną osobą, która reprezentuje nasze miasto w popularnym programie kulinarnym telewizji TVN „MasterChef”. Jacek jest jednym z czternastu finalistów, którzy w dziewiątej edycji kulinarnego powalczą o ten zaszczytny tytuł, statuetkę i duże pieniądze.

„Pochodzę z Pokrówki i jestem studentem II-go roku fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Wcześniej ukończyłem gimnazjum im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach, oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego. Pomaganie innym zawsze sprawiało mi przyjemność dlatego uważam, że wybór fizjoterapia był strzałem w 10-tkę.”

Poza kuchnią Jacek interesuje się fizjologią i anatomią człowieka oraz wpływem fizjoterapii na osiągi sportowe. W wolnej chwili prowadzi zdrowy tryb życia, słucha hardcorowej muzyki, ogląda westerny i gotuje w chełmskim lokalu „Na Bogato”.

„Pomysł na gotowanie zrodził się u mnie z… samego jedzenia. Już jako przedszkolak podjadałem moim rówieśnikom wątróbkę, której oni nienawidzili, a ja mogłem zjeść każdą ilość. Zawsze więc lubiłem jeść, a od pewnego czasu zacząłem interesować się kuchnią od tej drugiej strony.

Jacek wciąż uczy się kuchni, ale podgląda najlepszych. „W gronie moich kulinarnych autorytetów sa m. in. Jamie Oliver, Gordon Ramsey, Anthony Bourdain.”

„Często słyszę od innych, że mam dobry smak i powinienem to wykorzystać, nie ma zatem dnia w którym nie łapałbym za patelnię i czegoś nie gotował”.

Jurorom w pierwszym odcinku też bardzo smakowało, życzymy zatem Jackowi kulinarnego sukcesu!

Foto: „MasterChef” TVN