Chełmianin w finale Ligi Europy!

Chełmianin w finale Ligi Europy!

Chełmianin Jacek Wazelin przygotował oprawę artystyczno – choreograficzną do tegorocznego finału Ligi Europy pomiędzy angielskim Manchesterem United a hiszpańską drużyną Villareal. Spotkanie wieńczące, drugie co do ważności klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie, odbędzie się na murawie Polsat Plus Areny w Gdańsku, w najbliższą środę, o godzinie 21.00.

Atmosfera w Gdańsku zaczyna przypominać tę z czasu Euro 2012. Czuć ekscytację związaną ze zbliżającym się piłkarskim świętem. Do nadmorskiego miasta przywieziono już cenne trofeum, jego ogromną replikę można podziwiać na Moście Zielonym w samym centrum miasta. Makieta jest wierną kopią oryginalnego pucharu, który trafi w ręce zwycięskiej drużyny. Na głównych ulicach Gdańska od kilku dni łopocą flagi finalistów. Razem dwa tysiące flag – tysiąc z logo wydarzenia i po 500 z herbami finalistów – Villarrealu i MU.

Pełną parą idą też przygotowania oprawy artystycznej wydarzenia, o przygotowanie której UEFA poprosiła w tym roku właśnie pochodzącego z Chełma Jacka Wazelina.

„Kiedyś jako mały chłopak marzyłem żeby zagrać w takim Finale Ligi Europy. Po latach okazało się, że będę robił oprawę artystyczną/choreografię do tego wydarzenia. Życie pisze różne scenariusze. Jesteśmy tuż przed próbą generalną, wszystko idzie wspaniale.” – powiedział nam Pan Jacek.

Jacek Wazelin to tancerz, choreograf i pedagog, który swoje pierwsze kroki taneczne stawiał w tańcu towarzyskim w formacji tańca latynoamerykańskiego Takt Zomar oraz w Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, gdzie przetańczył kilkanaście lat. Dwa razy zdobył Mistrzostwo Polski, zajął też IV miejsce na Mistrzostwach Świata i Europy.

Jako choreograf w stylu Broadway jazz współpracował z takimi telewizyjnymi hitami, jak: „You Can Dance”, „Bitwa na Głosy”, „Mam Talent” czy „Szymon Majewski Show”. Uczył tańca musicalowego w Egurrola Dance Studio, przez wiele lat tańczył w grupie VOLT.

Jest absolwentem Studium Instruktorskiego Tańca Współczesnego w Poznaniu, kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na UMFC w Warszawie.

Był tancerzem Teatru Muzycznym w Lublinie, gdzie rozpoczął swoją przygodę z musicalem. Przez długi czas był związany z niemiecką produkcją musicalową „Mamma Mia Come Together”. W roku 2005 był tancerzem/aktorem w największej niemieckiej produkcji musicalowej „West Side Story”.

Prowadzi też Chełmską Akademię Musicalową Chadek Musical Academy w Chełmski Dom Kultury.

Gratulujemy!