Chełmianin w Congresso de Jazz Dance w Brazylii!

Chełmianin w Congresso de Jazz Dance w Brazylii!

Chełmianin Jacek Wazelin znalazł się na liście prelegentów jednej z największych i najważniejszych na świecie, a zarazem najbardziej prestiżowych konferencji dla zawodowych tancerzy, choreografów i pedagogów tańca – Congresso de Jazz Dance. Dokładnie dziś wsiadł na pokład samolotu do Brazylii, gdzie wśród uczestników konferencji promować będzie polski taniec.

„Congresso de Jazz Dance w Brazylii to dla zawodowych tancerzy, choreografów i pedagogów tańca prawdziwy raj. A w tym magicznym gronie znalazłem się i ja – chłopiec z Chełma, który pierwsze kroki stawiał w Chełmskim Domu Kultury!” – powiedział nam Jacek. Swoją przygodę z tańcem zaczynał w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego Ziemi Chełmskiej, a potem kontynuował ją w Formacji Takt ChDK. Potem, już po skończeniu studiów w Lublinie i dwóch sezonach artystycznych spędzonych w Teatrze Muzycznym w Lublinie, wezwał go do siebie wielki musicalowy świat. Jacek zagrał ponad 400 spektakli „Mamma Mia Come Together” na scenach całej zachodniej Europy, co było wstępem do udziału w prestiżowej produkcji „West Side Story” w towarzystwie największych tanecznych gwiazd niemieckiej sceny!

„Po tej artemigracji wróciłem do Polski, bo do współpracy zaprosił mnie Agustin Egurrola. Uczyłem nowego stylu tańca Musical Dance, który zdobył ogromną popularność, razem z Agustinem przez 6 lat współtworzyłem także polską edycję programu You Can Dance – Po Prostu Tańcz. W tym czasie tańczyłem kilka lat w zawodowej grupie Volt i tworzyłem choreografie do Tańca z Gwiazdami.”- dodaje Jacek.

Obecnie tancerz, choreograf i pedagog tańca współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce tworząc choreografie, ale także czynnie w nich grając. Ostatnio wystąpił po raz 90- ty w musicalu „Chicago” wystawianym przez Krakowski Teatr Variete, gram także, u boku Ewy Kasprzyk w Teatrze Kwadrat w spektaklu „DalidAmore”. Do tego spektaklu Artysta stworzył także choreografię.

Jacek nie traci jednak kontaktu z Chełmem. „Kilka lat temu zrodził się pomysł stworzenia przy ChDK Chełmskiej Akademii Musicalowej dzięki, której chełmianie mają możliwość pracy z tanecznymi pedagogami z najwyższej półki, uczą się tańca, tworzą. Jestem w ten projekt zaangażowany całym sercem” – mówi nam Jacek. „Sam także wciąż się szkolę i rozwijam, a dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Muzyki i Tańca, mogę teraz reprezentować Polskę na tej prestiżowej tanecznej imprezie.”- kończy.

A my, tu w redakcji, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Foto: Jacek Wazelin i Anna Achimowicz z planu teledysku “Satiric Tango” Rock Dance Theatre. Autor: VST studio