CEMEX pomógł chełmskiemu pogorzelcowi

CEMEX pomógł chełmskiemu pogorzelcowi

Pracownicy Cementowni zaangażowali się w pomoc potrzebującemu po pożarze mieszkania w Chełmie, organizując oddolną akcję wsparcia wśród pracowników zakładu. Pozyskali środki na materiały budowlane, a w ramach wolontariatu przeprowadzili prace remontowe.

8 października 2021 r. przy ul. Reformackiej w Chełmie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W pożarze zginęła kobieta, a mieszkanie które dzieliła z synem zostało doszczętnie zniszczone.

Pan Ernest stracił matkę, a należący do niego lokal nadawał się do gruntownego remontu. W obliczu tragedii, akcję wsparcia dla Pana Ernesta ogłosiło stowarzyszenie „Tak Niewiele”. Organizacja poinformowała, że szuka osób, które chcą wesprzeć pana Ernesta – zarówno pomagając w odbudowie mieszkania, jak i w formie materialnej.

Na apel stowarzyszenia szybko odpowiedzieli m.in. pracownicy Cementowni Chełm we współpracy z Fundacją CEMEX „Budujemy przyszłość”. Pracownicy pozyskali środki na zakup części materiałów budowlanych, niezbędnych do przeprowadzenia remontu. Udało im się również zaangażować do pomocy lokalnych partnerów – firmy budowlane, które przekazały darowizny materiałowe.

Na tym jednak pomoc pracowników Cementowni się nie zakończyła. W ramach wolontariatu przeprowadzają oni w mieszkaniu Pana Ernesta prace remontowe. Pierwszy etap polegał na oczyszczeniu ścian z sadzy i skuciu nadpalonych tynków. Kolejnym wyzwaniem dla wolontariuszy będzie ich wyrównanie płytami kartonowo-gipsowymi a następnie malowanie ścian.

– Chęć niesienia pomocy to naturalny odruch w obliczu ludzkiego dramatu. Jako pracownicy Cementowni Chełm wielokrotnie angażowaliśmy się w działania wolontariackie i tym razem nie mogło być inaczej. Uważamy, że członkowie lokalnej społeczności powinni wspierać się wzajemnie w trudnych chwilach – dzisiaj pomocy potrzebuje Pan Ernest, ale jutro może to być każdy z nas – mówi Justyna Sajpel, pracowniczka cementowni oraz liderka akcji wolontariackiej.

W akcję wsparcia Pana Ernesta zaangażowało się wiele lokalnych organizacji pozarządowych, w tym Stowarzyszenie „Tak Niewiele” i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, a także chełmskie przedsiębiorstwa.

O Fundacji CEMEX „ Budujemy Przyszłość”

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” powstała z myślą o wspieraniu i współtworzeniu inicjatyw społecznych, podejmowanych przez społeczność lokalną w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne CEMEX – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw. Najważniejszymi filarami Fundacji CEMEX są Konkurs Grantowy dla Organizacji Pozarządowych oraz Instytucji Edukacyjnych „Fabryka Pomysłów” oraz Konkurs Wolontariatu.

O CEMEX Polska

CEMEX to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. CEMEX to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. CEMEX oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe. Więcej informacji na www.cemex.pl