Artystka z Chełma maluje mural w Sosnowcu

Artystka z Chełma maluje mural w Sosnowcu

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu ogłosił konkurs na zaprojektowanie muralu o tematyce dowolnej z wykorzystaniem techniki 3D na ścianie budynku zlokalizowanego przy ulicy Małachowskiego 36 w Sosnowcu. Wygrała go, mieszkająca w Chełmie Artystka – Ewa De Luca, która od lat specjalizuje się w malarskich projektach wielkoformatowych.

De Luca, jak deklaruje, z wykształcenia, zamiłowania i pasji jest plastykiem, dekoratorem ścian, muralistką. Nie zastanawiała się długo i wysłała swoje zgłoszenie, w pracy zbiorowej z Magdaleną Żarnicką.

„Chętnie podejmuję się tego rodzaju wyzwań. Pomysłów na to miałam kilka, bo organizator dał nam dużo swobody, wymagając jedynie użycia techniki 3D oraz wkomponowanie w projekt istniejących elementów takich, jak okno czy układ ścian. W tym wypadku są to ściany dwóch budynków stojących w pewnej odległości, musiałam wieć pamiętać o odpowiedniej perspektywie.” – mówi Ewa de Luca.

Z trzech zaproponowanych przez Artystkę projektów największe uznanie jury zyskał ten pod nazwą „Balans na linach”, który przedstawia Sztukmistrza balansującego na linie, a skupiającego w sobie umiejętności takich dziedzin jak teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzyka. Artystka przyznaje, że inspiracją projektu był dla niej odbywający się co roku w Lublinie Festiwal Sztukmistrzów.

Artystka od dziesięciu lat w ramach swojego projektu Zona Murale współpracuje z architektami, projektantami i klientami indywidualnymi, realizując wielkoformatowe obrazy na ścianach wewnątrz i na zewnątrz budynków.

„Na co dzień żyję w Chełmie, ale mieszkam tam, gdzie aktualnie realizuję projekty. Teraz przez około dwa tygodnie będę mieszkać w Sosnowcu.”- mówi De Luca, która pracę nad muralem rozpoczęła 24 września.

Gratulujemy!