Z widokiem na SUCCESS

Z widokiem na SUCCESS

Chełmska firma SUCCESS otworzyła największy w Chełmie i jeden z największych w regionie, obiekt magazynowo-dystrybucyjny. Hala o powierzchni 5 tys. mkw. może być impulsem dla rozwoju branży logistycznej w Chełmie. Ogromny obiekt z infrastrukturą towarzyszącą i technologiami kosztował około 9 milionów zł.

– Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Pokazuje, że wbrew temu co twierdzi wiele osób lokalizacja Chełma na rubieżach Unii Europejskiej 🇪🇺 nie jest ograniczeniem. Przeciwnie. Daje możliwości, z których warto korzystać – mówił w trakcie uroczystego otwarcia prezes Success Logistics Group Poland Jacek Korzeniewski.

Firma działa na chełmskim rynku od 18 lat, a oprócz agencji celnej oferuje usługi spedycyjne i magazynowe. Biura i magazyny zlokalizowane są w Chełmie, w odległości zaledwie 20 km od największego przejścia granicznego UE – Dorohusk-Jagodzin. To właśnie tędy przebiega międzynarodowy szlak komunikacyjny: Paryż – Berlin – Warszawa – Chełm – Kijów. Sąsiedztwo terminala kolejowego w Małaszewiczach to nasz kolejny atut, który tworzy nieograniczone wręcz możliwości tranzytowe w handlu pomiędzy Unią Europejską a Dalim Wschodem, a bliżej Ukrainą.

Nowa inwestycja wnosi usługi SLG Poland na wyższy poziom. Ogromna hala jest wyposażona w regały wysokiego składowania (8 m) i system elektronicznego zarządzania magazynem, które pozwalają efektywnie wykorzystać czas i powierzchnię. Do jej obsługi służą nowoczesne biura, drogi dojazdowe i place manewrowe, a co bardzo istotne – wszystko zostało usytuowane na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Hutniczej w Chełmie.

Nowy obiekt firmy SLG Poland jest już niemal w 50 proc. wykorzystany, docelowo przy jego obsłudze znajdzie zatrudnienie 20 osób.