Wieża w Bieławinie zrekonstruowana cyfrowo!

Wieża w Bieławinie zrekonstruowana cyfrowo!

Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Chełma na najbliższy weekend 17-19 września br. zaplanowało premierową prezentację zrealizowanego projektu pn. “Multimedialna rekonstrukcja 3D średniowiecznej wieży kamiennej w Chełmie – Bieławinie”.


Głównym celem wydarzenia jest podkreślenie walorów naszego województwa i wypromowanie nowego punktu na mapie turystycznej, jakim jest miejsce usytuowania średniowiecznej wieży. Obiekt datowany jest na okres XIII w i posiada status zabytku archeologicznego. Teren posadowienia budowli jest miejscem niezwykle ciekawym, ale niestety mało lub w ogóle nieznanym nie tylko mieszkańcom regionu, ale nawet mieszkańcom naszego miasta.

„Cieszymy się, że realizacja graficznej rekonstrukcji zbiegła się w czasie z obchodzonymi Europejskimi Dniami Dziedzictwa, których celem jest przede wszystkim promowanie dziedzictwa kulturowego.”- mówią członkowie stowarzyszenia.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!” – więcej szczegółów na oficjalnej stronie www.lubelskie.pl