Rozpoczął się strajk nauczycieli

Rozpoczął się strajk nauczycieli

W regionie lubelskim, tak jak w całej Polsce, rozpoczął się protest nauczycieli i administracyjnych pracowników placówek oświatowych. W większości lubelskich placówek lekcje się nie odbywają, a w wielu jest także problem z zapewnieniem opieki uczniom. Nauczyciele i dyrektorzy strajkujących szkół proszą rodziców o wyrozumiałość i wsparcie.

Niedzielne rozmowy związkowców z rządem nie przyniosły kompromisu. Zgodnie z zapowiedziami w regionie do strajku nauczycieli przystąpiła więc przeważająca liczba  placówek: szkoły podstawowe, gimnazja, przedszkola, licea, zespoły szkolne, ośrodki szkolno-wychowawcze i bursy. Na liście przestawionej przez ZNP jest też młodzieżowy dom kultury oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

W większości placówek lekcje są odwołane.

Urząd Miasta Chełm poinformował, że w ogólnopolskim strajku nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych, dla których miasto Chełm jest organem prowadzącym spośród 32 placówek w strajku bierze udział 22, akcja strajkowa nie została podjęta w 8.

W godzinach przedpołudniowych nadzorujący oświatę zastępca prezydenta miasta Andrzej Kosiniec wraz z p.o. dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Dorotą Cieślik wizytowali część szkół i przedszkoli, dla których miasto Chełm jest organem prowadzącym. Szkoły i przedszkola na terenie miasta, w których jest prowadzona akcja strajkowa, zapewniają uczniom zajęcia opiekuńcze. Urząd Miasta na bieżąco monitoruje sytuacje w chełmskim placówkach i oferuje swoją pomoc dyrektorom w czasie strajku.

Strajk zaplanowano od 8 kwietnia do odwołania.