PWSZ certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym HEIDENHAIN

PWSZ certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym HEIDENHAIN

W minionym tygodniu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyło się spotkanie Dipl.-Ing (FH) Udo Nowaka i inż. Roberta Nagraby reprezentujących DR. JOHANNES HEIDENHAINGmbH. z przedstawicielami Uczelni – JM Rektorem, prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiuszem Tofilem i dr hab. inż. Jerzym Józwikiem, zastępcą  Dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa.

Podczas spotkania Dipl.-Ing (FH) Udo Nowak wręczył certyfikaty DR. JOHANNES HEIDENHAIN GmbH trenerom PWSZ w Chełmie: dr inż. Leszkowi Semotiukowi i mgr inż. Marcinowi Wieczorkowi. Uzyskanie certyfikatów poprzedził cykl specjalistycznych szkoleń w zakresie programowania obrabiarek CNC zakończonych egzaminem, który odbył się w Centrum Szkoleń DR. JOHANNES HEIDENHAIN GmbH w Traunreut w Niemczech. Dipl.-Ing (FH) Udo Nowak przekazał również JM Rektorowi Certyfikat dający uprawnienia Uczelni do prowadzenia szkoleń, kursów i kształcenia w systemie HEIDENHAIN.

Dzięki uzyskanym uprawnieniom PWSZ w Chełmie, jako jedna z pięciu w Polsce i jedyna na Lubelszczyźnie, dołączyła do elitarnego grona certyfikowanych ośrodków szkoleniowych.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Uczelni oraz Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie, podczas którego goście podkreślali imponującą ilość urządzeń i nowoczesnej aparatury oraz komfortowe warunki kształcenia studentów, jak również prowadzenia badań naukowych i współpracy z przemysłem.