Północna obwodnica Chełma coraz bliżej

Północna obwodnica Chełma coraz bliżej

Niebawem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na budowę północnej obwodnicy Chełma. Będzie to jedna z największych inwestycji drogowych w regionie. Poniżej kilka faktów dotyczących tego szeroko zakrojonego przedsięwzięcia.

Obwodnica Chełma będzie miała ok. 14 km i będzie przebiegać po nowym śladzie, w ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, wybudowane zostaną cztery węzły drogowe, wiadukty, dwa mosty w ciągu drogi ekspresowej i przejścia dla zwierząt oraz drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej.

“Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wysłaliśmy ogłoszenie o postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12” – informują przedstawiciele GDDKiA.

Zgodnie z procedurą, ogłoszenie przetargu nastąpi w najbliższych dniach. Wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy planowane jest w I połowie 2021 r. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wybudowanie drogi i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2023 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej GDDKiA.