Okszowska po remoncie, kolejne ulice czekają

Okszowska po remoncie, kolejne ulice czekają

Drogowcy zakończyli remont kolejnej ulicy – kierowcy z Chełma i ościennych gmin mogą już bezpiecznie i komfortowo korzystać z ponad kilometrowego odcinka ulicy Okszowskiej od skrzyżowania z DK12 do granic miasta. Poza nową nawierzchnią drogi cieszy brak starego torowiska przecinającego ulicę przed skrzyżowaniem z Towarową, przebudowane i uporządkowane wjazdy do pobliskich hurtowni, a także nowe chodniki na całej długości.

Na inwestycję miasto pozyskało 70-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ostatnich tygodniach Miasto odebrało też wyremontowaną ulicę Sybiraków i ciąg ulic Batorego-Jagiellońska. Wraz z zakończoną inwestycją na ul. Okszowskiej to łącznie ponad 3 kilometry, przebudowane z 70-procentowym dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Lada dzień rozpoczną się kolejne inwestycje drogowe – remont ponad 400-metrowego odcinka ul. Lwowskiej od granicy miasta w kierunku centrum. To zadanie zrealizowane zostanie dzięki dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Wykonawca rozpocznie wkrótce także przebudowę 200-metrowego odcinka ul. Hutniczej wraz ze skrzyżowaniem przy nieruchomości PKS-u.