Kolejna inwestycja chełmskiego TBS

Kolejna inwestycja chełmskiego TBS

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę kolejnego budynku przy ulicy Synów Pułku i oddaje do użytku 28 nowych lokali dla mieszkańców naszego miasta. Powierzchnia użytkowa budynku to 1511 m2, a metraże mieszkań wahają się od 40,31m2 do nawet 61,35 m2. i oddawane są w standardzie deweloperskim – do własnego wykończenia oraz aranżacji.

Budynek składa się z czterech kondygnacji oraz trzech klatek schodowych, a mieszkania udostępniane są na zasadzie najmu.

Prezes Chełmskiego TBS sp. z o.o. Bogdan Drygasiewicz informuje, że oferta Towarzystwa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Chełma. Warunki aplikowania o mieszkanie są dość proste – partycypacja na poziomie 35% wartości mieszkania i udokumentowane dochody (także praca za granicą).

„Oferta Towarzystwa jest bardzo atrakcyjna. Mieszkańcy nie ponoszą bowiem żadnego ryzyka kredytowego, gdyż wszystkie formalności i obciążenia bierze na siebie Spółka. Najemca przez 25 lat odprowadza jedynie część zaciągniętego przez TBS kredytu w formie comiesięcznego czynszu.” – tłumaczy Drygasiewicz.

Na tym nie koniec. Chełmskie TBS zbiera już Najemców pod kolejne bloki. Jeśli tylko uda się pozyskać odpowiednie grunty, Spółka przystąpi do procedur związanych z nową inwestycją.

Najemcą w TBS-ie może zostać osoba, która związana jest z Chełmem – mieszka tutaj lub pracuje. Ponadto potrzebne jest posiadanie udokumentowanych dochodów umożliwiających utrzymanie mieszkania, a także wkład własny, określony na podstawie metrażu mieszkania. Partycypacja w kosztach przy kolejnej inwestycji będzie wynosiła około 2 tys zł za m2 lokalu mieszkalnego i będzie musiała być wpłacona w całości przed rozpoczęciem budowy. Takie zasady warunkuje umowa kredytowa Spółki.

„Nasze mieszkania przeznaczone są dla osób pracujących, ale nieposiadających zdolności kredytowych. To my bierzemy kredyt na budowę. Najemcy muszą dysponować gotówką na wkład własny.” – wyjaśnia prezes Bogdan Drygasiewicz.