Drogowcy będą “łatać” dziury

Drogowcy będą “łatać” dziury

Kilkukrotne roztopy i mrozy w przeciągu ostatnich tygodni spowodowały znaczna erozję chełmskich ulic, przede wszystkim głównych ciągów komunikacyjnych wykorzystywanych w szczególności do tranzytu. Chełmscy drogowcy przeprowadzają kompleksową inwentaryzację fotograficzną i pomiarową ubytków w nawierzchni chełmskich dróg i od ubiegłego piątku zabezpieczają wybrane dziury na głównych ciągach komunikacyjnych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie już zamówiło 75 ton asfaltu i przystępuje do trwałego niwelowania dziur poprzez zabezpieczenia ich nową warstwą bitumiczną. Urząd Miasta Chełmp prosi kierowców/mieszkańców o zgłaszanie uszkodzeń jezdni poprzez aplikację NaprawmyTo (https://naprawmyto.pl/chelm) lub tel. zimowego utrzymania dróg (660 511 009), ponieważ wykazy są na bieżąco aktualizowane.

Miasto uprzedza też o utrudnieniach związanych z prowadzonymi remontami nawierzchni, przeprasza za niedogodności i apeluje o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie ostrożności i przestrzeganie oznakowania.