Dofinansowanie w programie “Mój prąd” teraz także online

Dofinansowanie w programie “Mój prąd” teraz także online

Mamy dobre informacje dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w cieszącym się sporą popularnością programie Ministerstwa Energii „Mój prąd”. Od kilku dni wnioski o dofinansowanie systemów fotowoltaicznych składać można drogą elektroniczną.

Wcześniej Ministerstwo Energii wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zezwoliło także na samodzielny montaż paneli słonecznych przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, bez konieczności zatrudniania firm zewnętrznych.

Przypomnijmy, że nabór pierwszych wniosków rozpoczął się od 30 sierpnia 2019 r. i potrwa do 20 grudnia br. Aby złożyć wniosek online o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu. Złożenie wniosku jest możliwe na stronie gov.pl po zalogowaniu się do panelu Mój GOV i wybraniu e-usług “Skorzystaj z programu Mój prąd”.

Aby otrzymać wniosek należy wykazać funkcjonowanie i istnienie instalacji fotowoltaicznej na posesji. Do ME należy wysłać wypełniony wniosek wraz z kopią faktury zapłaty oraz zaświadczeniem, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli zakładu energetycznego.

Maksymalna kwota refundacji wynosi ok. 5 tys. zł. Dotychczas w programie „Mój prąd” złożono 4 tys. wniosków, a jego budżet całkowity wynosi 800 mln zł. Oznacza to, że skorzystać z niego może jeszcze około 200 tysięcy gospodarstw domowych. Program będzie obowiązywać do wyczerpania środków finansowych.