Do Warszawy szybciej i bezpieczniej jeszcze w czerwcu

Do Warszawy szybciej i bezpieczniej jeszcze w czerwcu

Mamy bardzo dobre wiadomości dla zmotoryzowanych. Jeszcze przed końcem czerwca GDDKiA odda do użytkowania trzy odcinki trasy ekspresowej S17 pomiędzy Lublinem a Warszawą, co sprawi, że dojazd do stolicy będzie dla mieszkańców naszego regionu bardziej bezpieczny i zdecydowanie szybszy. O komforcie jazdy nie wspominając.

W pierwszej kolejności oddany zostanie odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód wraz z krótkim fragmentem sąsiedniego odcinka umożliwiającym płynne włączenie do starego przebiegu DK17, a następnie kolejne dwa odcinki – od końca obwodnicy Garwolina do granicy województwa oraz z dalszym fragmentem do węzła Ryki Północ.

Dokładnych terminów władze lubelskiego oddziału GDDKiA jeszcze nie podają, wszystko zależeć będzie od terminów uzyskania pozwoleń na użytkowanie. Na planowanych do oddania odcinkach trwają obecnie prace porządkowe – uzupełniane jest oznakowanie poziome oraz ogrodzenie trasy głównej.

To nie koniec dobrych informacji. Pod koniec sierpnia oddana do użytku zostanie część drogi od węzła Ryki Północ do okolic węzła Skrudki, natomiast odcinek od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina ma zostać ukończony i oddany do użytku pod koniec bieżącego roku.