Chełmskie cmentarze gotowe na święta

Chełmskie cmentarze gotowe na święta

Okres poprzedzający Święto Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy służb porządkowych – także na terenie chełmskiej nekropolii. Pracownicy cmentarza komunalnego przy ul. Mościckiego intensywnie oczyszczają teren cmentarza z liści, porządkują śmieci i wykonują wiele innych prac. Tego typu prace prowadzone są rzecz jasna przez cały rok, natomiast w dniach poprzedzających tak ważne dla nas wszystkich Święto, Spółka MPGK Chełm prowadzi w tym zakresie zintensyfikowane działania.

Przy wszystkich bramach wejściowych cmentarza komunalnego przy ul. Mościckiego umieszczone zostały nowe tablice informujące o godzinach otwarcia nekropolii oraz czasie pracy administracji. Ponadto przy wejściach bocznych zostały umiejscowione nowoczesne tablice przeznaczone wyłącznie na nekrologi, co poprawi estetykę i umożliwi łatwe umieszczenie klepsydry w specjalnych ramach.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Chełm w sprawie regulaminu korzystania z cmentarza komunalnego w Chełmie w dniach od 31 października do 2 listopada, czyli w dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, bramy wejściowe na teren Cmentarza Komunalnego będą otwarte całą dobę (obecnie wejście na teren nekropolii jest możliwe w godzinach od 7.00 do 21.00).

W czasie świątecznym, tj. 30 i 31 października administracja cmentarza będzie czynna w godzinach 7.00-15.00, natomiast 1 i 2 listopada biuro otwarte będzie w godzinach 7.00-21.00.

W trosce o bezpieczeństwo odwiedzających w dniach od 27 października do 2 listopada nie będzie możliwości wjazdu na teren cmentarza, w celu wykonywania prac kamieniarsko – brukarskich.

Warto pamiętać o tym, że: przy wszystkich wejściach znajdują się tablice informacyjne z planem cmentarza, ułatwiające odnalezienie właściwych sektorów i grobów; w każdej chwili istnieje również możliwość skorzystania z wyszukiwarki grobów na stronie http://zmarli.eu, która przy użyciu nawigacji szybko doprowadzi do szukanego grobu (korzystając z urządzenia mobilnego trzeba pamiętać, aby włączyć funkcję lokalizacji); w trosce o bezpieczeństwo i zapewnienie porządku po terenie cmentarza nie można poruszać się rowerami, hulajnogami oraz innymi pojazdami mechanicznymi.

 

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia pamiętajmy o stosowaniu się do zasad sanitarnych.