Chełm pyta mieszkańców o zmiany

Chełm pyta mieszkańców o zmiany

W najbliższy wtorek, 11 sierpnia o godzinie 15:00, rozpocznie się kolejny etap miejskich konsultacji. Chełm opracowuje tzw. Nową Ścieżkę Rozwoju Miasta, która będzie stanowić podstawę do aplikowania o wysokie dofinansowanie w ramach programu Rozwój Lokalny (Fundusze Norweskie), a o pomysły na zmiany pyta mieszkańców.


Podczas wtorkowego spotkania podsumowane zostaną propozycje związane ze wspieraniem przedsiębiorczości. Będzie to również okazja, by przedstawić swoje uwagi, sugestie i pomysły.

W ubiegłym tygodniu konsultacje prowadzone były przy Placu Łuczkowskiego. W dyskusję na temat przyszłości Chełma aktywnie włączyli się nie tylko Chełmianie, ale też turyści, którzy przyjechali do naszego miasta z różnych rejonów Polski.

Co trzeba zmienić w Chełmie, by żyło nam sie lepiej? Wśród propozycji padły takie hasła jak zwiększenie ilości placów zabaw oraz powierzchni biurowych, lepsze oznaczenie szlaków turystycznych i chełmskich atrakcji czy też zwiększenie oferty kulturalnej.

Wszystkie pomysły, którymi mieszkańcy dzielili się zarówno podczas konsultacji, jak też przez Internet są na bieżąco katalogowane na stronie poświęconej projektowi Zielone Miasto Chełm (www.zielonemiasto.umchelm.pl). Jest o co walczyć, bo na realizację projektów miasto może otrzymać nawet 40 mln zł z programu Rozwój Lokalny w ramach funduszy norweskich.

W kontekście jutrzejszego spotkania urzędnicy przypominają uczestnikom konsultacji o stosowaniu się do wytycznych sanitarnych, tj. zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu dystansu społecznego.