Profilaktyka 40+. Zbadaj się bezpłatnie.

Profilaktyka 40+. Zbadaj się bezpłatnie.

Już w najbliższą sobotę mieszkańcy Chełma mogą wybrać się na badania profilaktyczne oraz konsultacje ze specjalistami. Wystarczy zgłosić się 31 lipca do punktu na Placu Kupieckim w Chełmie (przed wejściem do CM Luxmed) w godzinach 10.00-16.00.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie dotyczy osób powyżej 40. roku życia. Eksperci z Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS, pomogą wypełnić ankietę, która pozwala na otrzymanie e-skierowania na badania. Osoby ze skierowaniem będą mogły wykonać w sobotę wszystkie badania przewidziane w ramach programu.

Organizatorzy informują również o dodatkowych punktach wydarzenia. Uczestnicy będą mogli skorzystać z m.in.: bezpłatnych badań poziomu glukozy we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego, bezpłatnego EKG, konsultacji dietetycznych, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru składu masy ciała, konsultacji fizjoterapeutów.

Na miejscu znajdzie się również stoisko Lubelskiego OW NFZ z zakładaniem profilu zaufanego, IKP( Internetowego Konta Pacjenta) oraz wydawaniem kart EKUZ ( niezbędna podczas wyjazdów za granice w krajach państwie UE lub EFTA).

Na wydarzenie #badaMYsię zaprasza Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Centrum Medyczne Luxmed.