Policjanci w przedszkolu

Policjanci w przedszkolu

Nietypową policyjną kontrolę spotkali w tym tygodniu rodzice pod jednym z chełmskich przedszkoli. Rano, gdy dowozili swoje pociechy, funkcjonariusze sprawdzali czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Inicjatorem tych działań było kierownictwo przedszkola. Policjanci przypominają, że foteliki podobnie jak pasy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na łagodzenie skutków zdarzeń drogowych czy też nagłego hamowania.

Policjanci z wydziału prewencji chełmskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci przywożonych do Przedszkola Miejskiego Numer 12 w Chełmie. Wizyta mundurowych związana była ze zorganizowaną przez przedszkole akcją „Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku”. Funkcjonariusze sprawdzali czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Jak się okazało wszyscy rodzice przewozili swoje pociechy bezpiecznie.

Policjanci przypominają, że dziecko, które ma mniej niż 150 centymetrów wzrostu bez względu na wiek podczas jazdy samochodem musi być przewożone w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci. Przewożenie dziecka poza fotelikiem zagrożone jest karą grzywny w postaci mandatu karnego w wysokości 150 złotych oraz 6 punktami karnymi.