Niewybuch w Kumowej Dolinie

Niewybuch w Kumowej Dolinie

W ubiegłym tygodniu na stoku narciarskim w Chełmie znaleziony został niewybuch. O tym fakcie dyżurnego chełmskiej komendy powiadomił okoliczny mieszkaniec, który natknął się na to niebezpieczne znalezisko. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego i apelują o ostrożność w przypadku odnalezienia niewybuchów.

Mieszkaniec Chełma przechodząc przez teren stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie natknął się na niewybuch. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali to miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to element pocisku artyleryjskiego pochodzącego z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do zniszczenia.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić ich, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.