Gigantyczna kolejka TIRów w Dorohusku do końca roku?

Gigantyczna kolejka TIRów w Dorohusku do końca roku?

Nie zmniejsza się potężna kolejka samochodów TIR-ów przed terminalem na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja potrwać może aż do końca roku, kiedy to zakończony zostanie remont nawierzchni przejścia, główny powód tworzenia się korków.

Czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy przy wyjeździe z Polski od kilku dni waha się od 15 do nawet 23 godzin, a kolejka pojazdów stojących wzdłuż drogi krajowej numer 12 ma już  ponad 15 kilometrów długości i kończy się aż w okolicach miejscowości Brzeźno. Takich kłopotów nie mają kierowcy samochodów osobowych, którzy na odprawę oczekują około godziny.

Bezpośrednim powodem kłopotów kierowców samochodów ciężarowych są prace remontowe nawierzchni pasów dojazdowych. Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych informuje, że prace zakończą się dopiero przed końcem roku.

Kierowców pojazdów osobowych i ciężarowych zachęcamy do bieżącego śledzenia portalu granica.gov.pl i wybierania, w miarę możliwości, innych mniej obciążonych przejść granicznych.