Galeria Chełm wspiera potrzebujących

Galeria Chełm wspiera potrzebujących

Od 21 grudnia Galeria Chełm prowadzi zbiórkę żywności na rzecz podopiecznych chełmskiego Stowarzyszenia Integracji Rodzin „PRZYSTAŃ”. Od początku swojej obecności w Chełmie władze Galerii starają się pamiętać o wszystkich, dla których taka pomoc jest po prostu niezbędna. Stąd wsparcie m.in. Domu Dziecka, chełmskich medyków oraz wielu lokalnych stowarzyszeń i instytucji.

“Pamiętając o miejscu, w którym działamy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Integracji Rodzin PRZYSTAŃ, prowadzimy zbiórkę, która wesprze osoby starsze, dzieci oraz najbardziej potrzebujące, w tym także te, które samotnie wychowują dzieci. Nie zapomnimy także o osobach pokrzywdzonych wskutek przestępstw i niepełnosprawnych z terenu miasta Chełm i powiatu chełmskiego.” – napisano w komunikacie prasowym.

Zbiórka dotyczy głównie produktów spożywczych: konserw, suchych artykułów spożywczych i produktów z długim terminem przydatności do spożycia, ale także kosmetyków, artykułów pierwszej potrzeby, artykułów higienicznych oraz artykułów szkolnych i zabawek.

Zbiórka potrwa do końca stycznia 2021 roku, a dary zostawiać możecie w specjalnym kontenerze zlokalizowanym na terenie Galerii. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.