Funkcjonariusze NOSG w kontekście koronawirusa

Funkcjonariusze NOSG w kontekście koronawirusa

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, współpracując z innymi służbami w zakresie kontroli sanitarnej, na bieżąco dokonują odpraw granicznych na zewnętrznej granicy kraju. NOSG skutecznie realizuje również zadania związane z ochroną granicy państwowej.

Wszystkie czynności realizowane obecnie przez funkcjonariuszy NOSG są zgodnie z aktualnymi wytycznymi, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa.

Od niedzieli, 15 marca, zostały zamknięte na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. W województwie lubelskim towary wyjeżdżają i wjeżdżają do Polski bez zakłóceń.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG obok czynności związanych z odprawą graniczną, skutecznie również strzegą granic naszego kraju. Na tzw. „granicy zielonej”, funkcjonariusze realizują obecnie swe zadania związane z ochroną granicy państwowej, wspólnie z żołnierzami 2. LBOT.