Znamy harmonogram prac przy budowie DK12

Znamy harmonogram prac przy budowie DK12

Miasto Chełm otrzymało od wykonawcy przebudowy Drogi Krajowej Nr 12, firmy Budimex, wstępną aktualizację harmonogramu prac. Roboty drogowe rozpoczną się w ostatnich dniach lutego lub na początku marca, w zależności od terminu dostawy materiałów na budowę.

Pierwszy etap obejmie północną stronę ul. Rejowieckiej na odcinku od skrzyżowania ze Szpitalną do Krzyżówek Lubelskich oraz ulicę Wschodnią. Do tego czasu Budimex planuje m.in. wykonanie wycinki drzew, robót geodezyjnych oraz prac związanych ze zmianą organizacji ruchu drogowego.

Magistrat przestrzega kierowców, że utrudnienia wystąpić mogą także przy ul. Rejowieckiej, gdzie trwa budowa zjazdów do Galerii Chełm.

Miasto Chełm apeluje także do mieszkańców, którzy mają niezinwentaryzowane przyłącza zlokalizowane w pasie drogowym, o zgłoszenie ich wykonawcy.

Jeżeli bowiem mieszkańcy nie zrobią tego przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych w terenie, muszą się liczyć z prawdopodobieństwem zerwania takiej sieci, a tym samym przerwą w dostawie wody, prądu, czy innych mediów. Ewentualny koszt naprawy i legalizacji tego typu przyłączy ponosić będzie ich właściciel lub użytkownik.

Sprawa jest istotna także dlatego, że niezinwentaryzowane przyłącza mogą znacząco wydłużyć czas wykonania przebudowy krajowej „Dwunastki”.

Źródło: Miasto Chełm