Waśniewskiego do remontu

Waśniewskiego do remontu

Zlokalizowana w centralnej części Miasta i stanowiąca łącznik z Al. Armii Krajowej, ulica Zenona Waśniewskiego, po wielu latach doczeka się remontu. Wczoraj droga została zamknięta, a już dziś rozpoczęły się tam prace remontowe na sieci wodociągowej – poprzedzające wejście na plac budowy wykonawcy inwestycji.

Planowane prace zakładają wymianę przyłączy wodociągowych do nieruchomości oraz modernizację, wykonanej z żeliwa w 1965 r., sieci wodociągowej o długości 206 mb.

Właściwa przebudowa drogi rozpocznie się w połowie lipca. Wówczas na Waśniewskiego pojawi się ciężki sprzęt. Niestety, ze względu na specyfikę i położenie ulicy, na czas remontu ruch w jej obrębie zostanie wstrzymany. Nie dotyczy to właścicieli zlokalizowanych przy Waśniewskiego posesji, którzy swobodnie dojadą do swoich miejsc zamieszkania.

Przebudowa ulicy Zenona Waśniewskiego jest współfinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Całość inwestycji to koszt ponad pół miliona złotych. Dofinansowanie z FDS wyniesie nieco ponad 440 tysięcy złotych.