Szymon Szymonowicz z brązowym medalem MMŚ!

Szymon Szymonowicz z brązowym medalem MMŚ!

Szymon Szymonowicz (MKS Cement-Gryf Chełm) wywalczył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w stylu klasycznym w wadze do 87 kg, które w niedzielę zakończyły się w Tiranie. To jedyny medal biało-czerwonych wywalczony w stolicy Albanii. 

Ostatniego dnia zmagań na macie w stolicy Albanii rywalizował tylko jeden zapaśnik w rywalizujący w stylu klasycznym w kategorii do 87kg,Szymon Szymonowicz. Niedzielne walki rozpoczął od pojedynku repasażowego z Ormianinem Samvelem Sargsyanem. Na macie zapaśnicy spędzili zaledwie 53 sekundy i walka zakończyła się wygraną Polaka przed czasem.

W starciu o brązowy medal zmierzył się z Finem Waltterim Latvalą. Już w 40 sekundzie walki o podium to Szymonowicz wykonał akcję za cztery punkty, a następnie wyniósł przeciwnika w górę i rzucił go za dwa punkty. Kolejne dwa punkty zapaśnik MKS Cement-Gryf Chełm zdobył w parterze po tzw. wózku, który pozwolił mu zwyciężyć przed czasem i wywalczyć brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata. Tym samym nasz zapaśnik obronił medal wywalczony przed rokiem.

Gratulujemy!